Megint ausztrál kutatók villantanak (cikk angolul)
Az ausztrál Herald Sun-ban a héten megjelent cikk szerint ausztrál rákkutatók meglepő eredményre jutottak egy kutatás folyamán.
Az új gyógyszer úgy működik, hogy célzottan a daganatos sejtekre tapadva "kicsiny kemoterápiás tölteteket" bocsájt ki magából, ami célzottan a daganatos sejtbe jut és a hagyományos kezeléstől eltérően nem öli meg az egészséges sejteket.
A szert eredetileg agydaganatra fejlesztették ki, de miután kiderült, hogy az ilyen daganatok rákos molekulái találhatók a mellhártya-daganatokban is, kipróbálták egereken. A kísérletek meglepő eredményt hoztak: a daganat a kezelésre jól reagált és csökkenni kezdett, amikor azonban a kezelés abbamaradt újra nőni kezdett.
A csapatot vezető orvos szerint nem kell túlértékelni az eredményt, mert "Egerekben sok kutató meg tudja gyógyítani a rákot, de érdekes az eredmény, mivel a mesothelioma tipikusan nem reagált egyéb kezelésekre."
A humán kísérletek még az év folyamán elkezdődnek.
Érdekességképpen megemlítem, hogy a kutatás az Olivia Newton-John Rákközpontban folyik. A névegyezés nem véletlen: a híres énekes-színész alapította az intézményt, miután 1992-ben kigyógyult a mellrákból.